Kā strādā akumulators

on
Categories: Jaunumi

Gluži kā televizora tālvadības pultij vai modernai elektriskajai zobu sukai, arī tavai automašīnai ir nepieciešams akumulators, lai tā darbotos. Tu zini, ka automašīnas akumulators ir svarīgs, bet vai tiešām saproti, kā tas darbina motoru, gaismas un radio? Turpinājumā varat uzzināt kā tad īsti darbojas automašīnu akumulatori.

Akumulators uzglabā elektrību turpmākai lietošanai. Tas attīsta spriegumu no ķīmiskās reakcijas, kas rodas, kad divi atšķirīgi materiāli, piemēram, pozitīvās un negatīvās plāksnes, ir iegremdēti elektrolītā, sērskābes un ūdens šķīdumā. Parastā svina-skābes akumulatorā spriegums ir aptuveni 2 volti uz kameru, kopā 12 volti. Elektroenerģija izplūst no akumulatora, tiklīdz starp pozitīvā un negatīvā termināliem ir noticis riņķojums. Tas notiek, akumulatoram pievienojot jebkuru slodzi, kurai nepieciešama elektrība, piemēram, radio.

Lielākā daļa cilvēku neapzinās, ka svina-skābes akumulators darbojas pastāvīgā uzlādes un izlādes procesā. Kad akumulators ir pievienots slodzei, kurai nepieciešama elektrība, piemēram, automašīnas starterim, no akumulatora izplūst strāva. Akumulators sāk izlādēties. Apgrieztā procesā, kad akumulatorā atkal ieplūst strāva, atjaunojot ķīmiskās atšķirības starp plāksnēm, akumulators tiek uzlādēts. Tas notiek procesā, kad tu brauc bez citām elektroierīcēm, un ģenerators atkal ievada strāvu atpakaļ akumulatorā.

Kad akumulators izlādējas, svina plāksnes kļūst ķīmiski līdzīgākas, skābe kļūst vājāka un spriegums pazeminās. Galu galā akumulators ir tik izlādējies, ka vairs nespēj piegādāt elektrību ar lietderīgu spriegumu. Tu vari uzlādēt izlādētu akumulatoru, tajā atkal ievadot elektrisko strāvu. Pilna uzlāde atjauno ķīmiskās atšķirības starp plāksnēm un ļauj akumulatoram sagatavoties pilnīgas enerģijas padevei. Šis svina-skābes akumulatora izlādes un uzlādes process nozīmē, ka enerģiju var izlādēt un atjaunot atkal un atkal.

Tik daudz dažādu procesu kopums, kas rezultējas mūsu ikdienas gaitu atvieglošanā, dodot mums iespēju pārvietoties ar auto. Šis patiešām ir unikāls process, pateicoties kuram, tu ar savu automašīnu vēl jo projām vari pārvietoties.