Sīkdatnes

SĪKDATNES

1. Kas ir sīkdatnes?

1.1. Neliela izmēra faili, kas tiek noglabāti lietotāja ierīcēs. Brīdī, kad lietotājs izmanto SIA “AUTO STARTS TIRDZNIECĪBA” tīmekļa vietni, mūsu sistēma nolasa šīs sīkdatnes un attiecīgi pielāgo iestatījumus. Tādējādi sīkdatnes ir kā atslēga, ar kuru Jūsu pārlūks pieprasa pielāgotu informāciju. Plašāk par sīkdatņu funkcijām un izmantošanas nolūkiem sadaļā “Kādam nolūkam tiek izmantotas sīkdatnes?”.

2. Kādam nolūkam tiek izmantotas sīkdatnes?

2.1. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai atcerētos informāciju par lietotāju, kurš ir apmeklējis tīmekļa vietni, tādējādi nodrošinot atbilstoša satura izvietošanu. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai pēc piereģistrēšanās saglabātu lietotāja sesiju, nodrošinot to, ka lietotājam nav atkārtoti jāreģistrējas katrā tīmekļa vietnes apmeklējuma reizē un katrā apakšlapā. Sīkdatnes palīdz arī aizpildīt veidlapas, atceras lietotāja izvēlētos vietnes iestatījumus. Tāpat sīkdatnes tiek izmantotas drošības nolūkos, proti, lai izsekotu jebkādus krāpšanas vai nesankcionētas autentificēšanās mēģinājumus tīmeklī, kā arī tās tiek izmantotas, lai veidotu anonīmu statistiku par apmeklētājiem, izslēdzot lietotāja personas identifikācijas datus ar mērķi uzraudzīt apmeklētāju darbības.

3. Kādas ir sīkdatnes tiek izmantotas autostarts.lv lapā?

3.1. Google Analytics sīkdatnes

Šajā tīmekļa vietnē ir uzstādīts “Google Inc” izveidotās programmas “Google Analytics” veidotās sīkdatnes. “Google Analytics” sīkdatņu izmantošanas mērķis ir Autostarts tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošana un satura pielāgošana lietotāju vajadzībām. Plašāk par “Google Analytics” pakalpojuma sniegšanas noteikumiem var iepazīties mājaslapā http://www.google.com/analytics/terms/us.html. Ja Jūs vēlaties, lai Autostarts neiegūst informāciju par Jūsu aktivitātēm Autostarts tīmekļa vietnē, Jums jāaktivizē Google Analytics Opt-out Browser Add-on (https://support.google.com/analytics/answer/181881) papildrīks. Šis papildrīks sazinās ar Google Analytics JavaScript (ga.js), lai norādītu, ka dati par attiecīgo interneta vietnes apmeklējumu nav jāsūta uz “Google Analytics”.

 

3.2. Google Adwords sīkdatnes

Šī vietne izmanto Google AdWords atkārtota mārketinga pakalpojumu, kas izvietos reklāmu trešo personu vietnēs (ieskaitot Google) mūsu iepriekšējiem apmeklētājiem.Jūs varat veikt iestatījumus, kādā veidā Google reklamējas, izmantojot Google Ad Preferences lapu, un, ja Jūs vēlaties, Jūs varat atteikties no sīkdatņu izmantotās, uz interesēm balstītas reklāmas, izmantojot opt out of interest-based ads lapu (atteikties no uz interesēm balstītam reklāmam) – https://support.google.com/ads/answer/2662922?hl=en

 

3.3. Facebook sīkdatnes

Šajā tīmekļa vietnē ir uzstādīts rīks “Facebook pixel”. Šī rīka izmantošanas mērķis ir satura un reklāmu pielāgošana Facebook lietotājiem.

 

4. Kā Jūs varat pārvaldīt sīkdatņu iestatījumus?

4.1. Pārvaldīt sīdatņu iestatījumus Jūs varat pārlūkprogrammas iestatījumos, izvēloties, kuras sīkdatnes Jūs vēlaties apstiprināt un kuras dzēst. Jūsu sīkdatņu pārvaldības iestatījumu atrašanās vieta ir atkarīga no Jūsu lietotās pārlūkprogrammas. Lai vairāk iemācītos par to, kā pārvaldīt sīkdatnes uz Jūsu pārlūkprogrammas, apmeklējiet Jūsu izmantotā interneta pārlūkprogrammas pamācību, populārāko pārlūkprogrammu pamācības atrodas šeit: Latviešu valodā ir pieejamas pamācības: Chrome; Edge, un angļu valodā: Safari; Opera; Mozilla.