AGM AKUMULATORS UN TĀ IESPĒJAS

on
Categories: Jaunumi

AGM akumulatori galvenokārt strādā visefektīvāk tieši kopā ar start-stop tehnoloģiju. Tomēr AGM akumulatora stiprās puses var izmantot arī bez START-STOP sistēmas: šī tehnoloģija nodrošina lielākas jaudas rezerves, no kurām var gūt labumu arī parastie transportlīdzekļi, piemēram, ilgākas akumulatora kalpošanas dēļ.

Slēgta tipa AGM akumulatori ir noplūžu droši, jo elektrolīts ir fiksēts stikla šķiedras materiālā. Pat ja akumulators ir bojāts, no tā nevar izplūst skābe, kas pasargā no virsbūves (rūsa u.tml.) vai citiem bojājumiem.

Priekšrocības, izvēloties AGM akumulatoru
Papildus jau pieminētajām priekšrocībām ir arī citi iemesli, lai izvēlētos tieši AGM akumulatoru. Uz AGM akumulatoru iesakām pāriet tieši šādos gadījumos:

 • Ja ir liels skaits īsu braucienu (mazāk par 10km un gadā mazāk kā 10 000 km), kas nedod ģeneratoram pietiekami daudz laika, lai pienācīgi uzlādētu akumulatoru. Katru reizi, kad akumulators netiek pilnībā uzlādēts, nākamajā reizē ir grūtāk iedarbināt transportlīdzekli.
 • Ja transportlīdzekli izmanto tikai sezonāli. Standarta tipa svina skābes akumulators var priekšlaicīgi izlādēties īpaši gadījumos, kad tas tiek uzglabāts nelabvēlīgos apstākļos un netiek nodrošināta pienācīga apkope un uzlāde. AGM akumulatoru pēc ilgākas dīkstāves ir vieglāk uzlādēt.
 • Ja nākas saskarties ar plašām temperatūras maiņām. AGM akumulators var izturēt ekstrēmas ārējās temperatūras, kā arī tam ir lielas jaudas rezerves. Standarta akumulators pie liela karstuma un aukstuma strauji samazina jaudu un ātrāk izlādējas.
 • Ja transportlīdzeklis ir aprīkots ar lielu skaitu nestandarta elektrisko ierīču, kurām ir lielāks enerģijas patēriņš (izsmalcināta skaņas sistēma, LED u.tml.). AGM akumulators nodrošina transportlīdzeklim nepieciešamo jaudu, ko nevar nodrošināt ar standarta tipa svina skābes akumulatoru.

AGM akumulators – pirmā izvēle vieglajiem kravas automobiļiem

 • Komerciālā lietošanā transportlīdzekļus bieži izmanto vairākās maiņās. AGM akumulators ilglaicīgā lietošanā labāk iztur lielākas slodzes nekā standarta akumulators.
 • Šādi transportlīdzekļi bieži tiek aprīkoti ar elektriski darbināmām sastāvdaļām un īpašu aprīkojumu. Standarta akumulators ātri sasniedz savas robežas un tā jauda nespēj izturēt slodzi. AGM akumulators var izturēt vairāk un dziļākus uzlādes ciklus nekā standarta akumulators.
 • Sūtījumu piegāde un taksometri galvenokārt saistīti ar īsiem braucieniem dažādos laikapstākļos. AGM akumulators ir uzticams – tas vienmēr iedarbinās transportlīdzekli, kā arī ir liels atbalsts, lai sasniegtu visas komerciālās darbības prasības.

START-STOP sistēma ir efektīvāka ar AGM akumulatoru
Transportlīdzekļi ar vienkāršām START-STOP sistēmām parasti ir aprīkoti ar EFB akumulatoru. Tomēr pat šajā gadījumā ir vērts to nomainīt uz AGM akumulatoru, kas nodrošina START-STOP tehnoloģijas drošu darbību bez traucējumiem. AGM akumulatori pārsteidz ar savu lielo ietilpību: tiem visā tā kalpošanas laikā ir labākas uzlādes spējas nekā EFB akumulatoriem.

Atbildi uz jautājumiem un uzzini, vai Tev nepieciešams AGM akumulators

 • Vai transportlīdzeklim ir plašs elektroniskais aprīkojums?
 • Vai transportlīdzeklis ir aprīkots ar papildu modernizētām elektroniskām ierīcēm?
 • Vai bieži lādējiet ierīces (mobilais tālrunis u.tml.) transportlīdzeklī?
 • Vai transportlīdzeklis saskaras ar krasām temperatūras izmaiņām?
 • Vai jūs bieži braucat nelielus attālumus vai stāvat sastrēgumos?
 • Vai jūs būtu gatavs maksāt vairāk par produktu ar ilgāku kalpošanas laiku?

Ja esi atbildējis uz kādu no šiem jautājumiem ar “JĀ”, iesakām izvēlēties tieši AGM akumulatoru. Konsultējies ar kādu no Auto Starts speciālistiem un mēs palīdzēsim nonākt pie vislabākā risinājuma Tavam auto!