KĀ PIESTARTĒT AUTO AR STARTA VADIEM

on
Categories: Jaunumi

Izlādējies automašīnas akumulators var izraisīt neplānotu aizkavēšanos, it īpaši aukstos rītos, kad jau kavējat darbu! Automašīnas iedarbināšana ar starta vadiem ir viens no ātrākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā dabūt tukšu akumulatoru pie dzīvības reizēs, kad tas mūs pieviļ.

DROŠĪBAS PADOMS

Pirms mēģināt iedarbināt automašīnu ar starta vadiem, pārbaudiet, vai:

  • no akumulatora nekas nepil un vai tas nav bojāts – ja tā, tad meklējiet palīdzību pie profesionāla automehāniķa;
  • tā tuvumā nav atklātas liesmas, ieskaitot cigaretes;
  • apģērbs un metāla priekšmeti (rotas utml.) ir tālu no akumulatora;
  • atslēga ir ārpus aizdedzes.

Kad esat to visu pārbaudījis, varat ķerties klāt!

Kas nepieciešams?

  • Divi starta vadi – melns “negatīvs” un sarkans “pozitīvs”;
  • Vēl viena automašīna ar uzlādētu akumulatoru;
  • Cimdi un aizsargbrilles papildu drošībai.

Veicamie pasākumi, lai iedarbinātu mašīnu ar starta vadiem

Pirmkārt, jums jānovieto otra automašīna ar pilnībā uzlādētu akumulatoru pret automašīnu ar izlādēto akumulatoru. Atstājiet pietiekami daudz vietas starp abiem, lai varētu atvērt abus pārsegus un savienotu starta vadus ar katras automašīnas akumulatoru.

Kad esat gatavībā, uzvelciet cimdus un piestipriniet sarkano “pozitīvo” vadu pie pozitīvās akumulatora spailes uzlādētajam akumulatoram. Pievērsiet uzmanību simbolam “+” blakus terminālim. Pēc tam pievienojiet sarkanā vada otro galu pie tukšā jeb izlādētā akumulatora pozitīvās spailes.

Kad sarkanais kabelis ir pievienots, satveriet melno “negatīvo” un pievienojiet vienu galu uzlādētā akumulatora negatīvajai spailei (tā, kurai blakus ir “-”). Tomēr otru galu nepiestipriniet pie negatīvā spailes izlādētajam akumulatoram. Tā vietā spraudiet to pie cieta metāla gabala, kas ir tālāk no degvielas sistēmas un akumulatora. Dažām automašīnām ir īpaša zona, kas pazīstama kā zemējuma stienis, tāpēc pārbaudiet īpašnieka rokasgrāmatu, lai redzētu, vai jūsu automašīnā ir kas tāds.

Kad visi četri starta vadu gali ir pievienoti, ieteicams uz 5 minūtēm piestartēt auto ar uzlādēto akumulatoru, lai dotu iespēju veselajam auto ar ģeneratora palīdzību pacelt spriegumu izlādētajam akumulatoram. Pirms mēģināt startēt auto ar izlādēto akumulatoru, iesakām noslāpēt veselo auto, lai neradītu lieku noslodzi uz auto ģeneratoru. Kad tas ir izdarīts, startējat auto un atstājat to darbojoties.

Pēc tam noņemiet kabeļus, pārliecinoties, ka jūs neļaujat skavām pieskarties metālam vai saskarties savā starpā, kad tos noņemat. Noņemšana jāveic apgrieztā secībā:

  1. Noņemiet melno vadu, kas pievienots automašīnai ar tukšo akumulatoru;
  2. Noņemiet melno vadu, kas pievienots automašīnai ar pilno akumulatoru;
  3. Noņemiet sarkano vadu abām automašīnām.

Automašīnu ar tikko uzlādēto akumulatoru atstājiet darboties apmēram 20 minūtes, pēc tam dodaties ar to vismaz 30 minūšu braucienā, pirms atkal plānojat to novietot. Ja automašīnai akumulators ir bijis izlādēts līdz stāvoklim, kad nav iespējams piestartēt auto, akumulatoram ir nepieciešama pilna uzlāde ar auto akumulatoru lādētāju. Iespējams ir nepieciešams veikt akumulatoru pārbaudi, lai pārliecinātos, ka nepatīkamā situācija neatkārtotos.