KĀ IZVAIRĪTIES NO AUTOMAŠĪNAS AKUMULATORA IZLĀDES COVID-19 LAIKĀ?

on
Categories: Jaunumi

Kā vēsta uzņēmuma Auto Starts pārstāvis un akumulatoru eksperts Zigmārs Lapa, pašreizējie ierobežojumi nozīmē, ka vairums no mums pēdējo mēnesi vai pat ilgāk ir pavadījuši mājās, kamēr mūsu automašīnas stāv pagalmā. Iespējams domājat, ka ar mazu izbraucienu uz vietējo veikalu pietiek, lai saglabātu akumulatoru darbspējīgu, taču patiesība ir tāda, ka regulāras lietošanas trūkums var viegli izraisīt akumulatora iztukšošanos jeb izlādi.

Kā rāda pētījumi, viens no četriem regulāri nelietotiem akumulatoriem neiztur pārbaudi, turklāt 42% autobraucēju nezina, ko darīt, ja viņi saskaras ar izlādētu akumulatoru. Šis ir īstais laiks, lai pastāstītu, kā izvairīties no šīs situācijas Covid-19 laikā.

Kāpēc automašīnas akumulatori izlādējas?

Vienkārši sakot, komponents, ko sauc par ģeneratoru, patērē enerģiju no darbojoša dzinēja, lai automātiski uzlādētu automašīnas akumulatoru. Tātad, ja ilgāku laiku neesat braucis ar savu automašīnu, tad ģeneratoram nav bijusi iespēja uzlādēt akumulatoru, un dzinēju, iespējams, nākamajā reizē nebūs iespējams piestartēt.

Jums varētu rasties jautājums:

Kāpēc tad akumulators vispār izlādēsies, it īpaši, ja tas netiek izmantots?

Lieta ir tāda, ka akumulatori zaudē nelielu enerģiju neatkarīgi no tā, vai tie tiek izmantoti vai nē, turklāt augstāka ārējā temperatūra šo procesu var pasliktināt. Akumulatoru izlādi veicina arī tādas lietas kā automašīnas signalizācija un jebkuri imobilaizeri – jo vairāk šāda veida aprīkojuma būs, jo ātrāk akumulators tiks izlādēts. Arī automašīnas vecums ir vēl viens faktors, jo vecāki akumulatori ir neaizsargātāki pret lietošanas trūkumu.

Kā parūpēties par akumulatoru?

Lai uzlādētu akumulatoru, nepietiek ar motora darbināšanu piecas minūtes dienā, turklāt tas var tikai pasliktināt situāciju, jo motora iedarbināšana prasa daudz akumulatora enerģijas. Atkarībā no automašīnas un akumulatora vecuma akumulatora uzlādēšana var aizņemt vismaz 30 minūtes brauciena laikā, taču pašreizējie ierobežojumi neiesaka lieki braukāt apkārt un pamest māju. Šādas situācijas labākais risinājums ir atsevišķa akumulatora lādēšana, ko iesakām veikt ik pēc divām nedēļām, lai akumulators tiktu uzlādēts arī tad, ja automašīna netiek izmantota.

Ko darīt, ja mans akumulators jau ir izlādējies?

  • Pirmais variants

Mēģinājums to atdzīvināt, izmantojot starta vadus. Lai to izdarītu, būs nepieciešama otra automašīna, tomēr atceraties, ka jāievēro minimāls kontakts ar citiem, tāpēc ideālā gadījumā izmantojat automašīnu, kas ir citam ģimenes jeb vienas mājsaimniecības loceklim. Ja tas nav iespējams, pārliecinaties, ka vienmēr ievērojat drošu distanci.

  • Otrs variants

Otra iespēja ir izmantot īpašu starta palīgiekārtu , lai radītu nepieciešamo dzirksteli. Akumulatori var būt bīstami, tāpēc noteikti izlasiet pamācību, lai būtu pārliecināts par to, kā to pareizi darīt. Instrukcijā ir norādīts, kā droši izmantot starta vadus, aizsargājot jūs un transportlīdzekli no īssavienojuma un iespējamām elektriskās strāvas briesmām. Nepareiza iekārtas lietošana modernai automašīnai ar sarežģītu elektrisko sistēmu var nodarīt neatgriezenisku kaitējumu automašīnas elektroniskajam vadības blokam.

  • Trešais variants

Ja jums ir automašīnas akumulatora lādētājs , tad problēmām nevajadzētu būt! Pieslēdziet akumulatoru pie lādētāja, kas gan lēni, tomēr droši atjaunos jūsu akumulatoru.

Ko darīt, ja akumulators ir jāmaina?

Auto Starts ir šeit, lai palīdzētu! Zvani vai raksti jebkurā jautājumā un steigsim to risināt:

Akumulatora nomaiņa pie mums izmaksās tikai 10EUR un vari to pieteikt iegādājoties akumulatoru te pat internetveikalā.

Gaidīsim Tevi:

  • Ojāra Vācieša iela 61, Rīga, LV-1004
  • Jaunceltnes iela 9A, Aizkraukle, LV-5101