DAŽĀDU RIEPU UZSTĀDĪŠANA VIENAM AUTO

on
Categories: Jaunumi

Ir vēlams, lai visas transportlīdzekļa riepas vienmērīgi un vienlaikus nolietotos. Tas ļauj autovadītājiem apzināties, ka ieguldīto naudas vērtību šīs riepas ir nobraukušas. Diemžēl visu riepu vienlaicīga nolietošana ne vienmēr ir iespējama. Dažreiz to ietekmē vai aptur automašīnas dizains, dažāda izmēra riepu izmantošana uz priekšējās un aizmugurējās ass, auto tehniskais stāvoklis un / vai braukšanas apstākļi.

Ja transportlīdzekļa riepas nodilst nevienādi, autovadītāji parasti ir spiesti izlemt, vai viņiem vajadzētu iegādāties jaunu riepu komplektu (zaudējot divu pilnībā nenodilušo riepu vērtību) vai nomainot tikai nodilušo riepu pāri. Tomēr atgādinām, ka nav ieteicams uzstādīt vienam auto dažādas riepas, ja vien riepu vai transportlīdzekļa ražotājs to nav norādījis kā pieņemamu. Jauna riepu komplekta iegāde ir vislabākā, tomēr dārgāka izvēle, bet tā saglabās izstrādāto transportlīdzekļa vadāmības līdzsvaru, vienlaikus atjaunojot saķeri ar segumu sliktos laikapstākļos.

Ja nākas apsvērt tikai daļēju riepu nomaiņu, atgādinām saistošu CSDD noteikumu punktu: “Visiem automobiļiem un piekabēm uz vienas ass jābūt vienādām riepām – gan pēc pielietojuma (vasaras, ziemas) un izmēriem, gan arī viena izgatavotāja vai preču zīmes (nosaukuma) riepām ar vienādu protektora zīmējumu” (stājušies spēkā 2016. gada 1. decembrī). Lai gan tikai viena riepu pāra iegāde samazina tūlītējus izdevumus, tas nes sev līdzi iespējas izvēlēties tieši tādas pašas, līdzvērtīgas vai alternatīvas riepas.

  • Labākā no šīm izvēlēm ir tieši tādu pašu riepu iegāde, kādas pašlaik ir uzstādītas transportlīdzeklim. Tas nodrošina, ka riepas fiziskie izmēri, iekšējā konstrukcija, protektora dizains un sastāvs ir vienādi ar nomaināmajām riepām.

 

  • Otra iespēja ir izvēlēties līdzvērtīgas riepas no vienas un tās pašas riepu veiktspējas kategorijas, kurām ir vienāds oriģinālo riepu ātruma indekss, kā arī vadāmības un saķeres īpašības. Lai gan tas nav tik labs variants kā tieši tādu pašu riepu izvēle, tas tomēr var būt nepieciešams, ja oriģinālās riepas vairs nav pieejamas.

 

  • Trešais variants (alternatīvu riepu izvēle) var kalpot kā pagaidu risinājums ārkārtas gadījumā. Alternatīvu riepu izvēle no dažādām riepu veiktspējas kategorijām, ar mainīgiem izmēriem vai dažādiem ātruma rādītājiem var ietekmēt transportlīdzekļa vadāmību sliktos laikapstākļos vai ārkārtas situācijās, kad riepa tiek pakļautu tuvu maksimālās slodzes rādītājiem.

Tā kā riepām ir tik svarīga loma (ietekmē auto komfortu un vadāmības spējas), vienmēr labāk ir braukt ar riepām, kas ir identiskas visās detaļās, ieskaitot riepu zīmolu, modeli, izmēru un atlikušo protektora dziļumu. Viss pārējais iekļauj kompromisu lielākā vai mazākā mērā.