AUTOMAŠĪNAS AKUMULATORA UZLĀDES NEPIECIEŠAMĪBA

on
Categories: Jaunumi

Ir diezgan liela atšķirība starp telefona vai datora akumulatora uzlādēšanu un auto akumulatora uzlādēšanu. Auto akumulatoru lādēšana ir krietni sarežģītāka un prasa lielāku piesardzību, jo tas var būt bīstami. Šī iemesla dēļ ir svarīgi izmantot kvalitatīvus lādētājus, kuri, pirmkārt, ir droši un, otrkārt, spēj paši veikt visas nepieciešamās darbības, lai akumulatoru uzlādētu, to nesabojājot.

Kāpēc nepieciešama akumulatora uzlāde?

Pēc akumulatoru diagnostikas vismulsinošākais mūsu klientiem nereti šķiet ieteikums veikt akumulatora uzlādi, neskatoties uz to, ka klientam nav sūdzību par akumulatora darbību. Akumulatori, it īpaši, ja tie ir nesen uzstādīti, var bez problēmām piestartēt auto arī tad, ja tie ir “pustukši”. Palietotiem akumulatoriem vienmēr ir jūtams, ka tie vārgi piestartē auto, bet kvalitatīvu un jaunu akumulatoru gadījumā nav iespējams noteikt tā uzlādes stāvokli pēc tā, cik veiksmīgi tas startē auto. Problēmas būs tikai tad, ja akumulators būs dziļi izlādēts.

Galvenais iemesls, kāpēc iesakām veikt akumulatoru uzlādi, – ilgstoši lietojot akumulatoru pustukšā stāvoklī, tas nolietojas daudz, daudz ātrāk. Vai akumulators nokalpos 2-3 gadus vai 5-6 gadus, visbiežāk ir atkarīgs tieši no profilaktiskās lādēšanas. Tāpēc mēs paši saviem auto šādas darbības veicam pat netestējot akumulatoru, jo, izmantojot labu lādētāju, mēs jebkurā gadījumā neko sabojāt nevaram, taču palielinām akumulatora potenciālu uz ilgāku mūžu.

Kad nepieciešama akumulatora uzlāde?

  • Ja automašīnas akumulators ir izlādēts līdz stāvoklim, kad tas vairs nestartē auto – lielākajā daļā gadījumu akumulatoru lādētāji spēj atjaunot akumulatoru spēju darboties ar pavisam vienkāršu uzlādi. Ne vienmēr ir nepieciešams iegādāties jaunu akumulatoru, lai gan tas arī atrisina šo problēmu.
  • Ja ar auto ilgstoši netiek braukts – šādā gadījumā auto pilnīgi noteikti būtiski samazina akumulatora uzlādes stāvokli. Par šo stāstījām arī vienā no iepriekšējiem bloga rakstiem. Svarīgi atcerēties, ka piestartēt auto uz 10 min nav jēgas. Lielākajā daļā gadījumu tas situāciju tikai pasliktinās.
  • Profilaktiskos nolūkos vienu vai divas reizes gadā – par cik ziema ir vissmagākais periods automašīnas akumulatoram, ir vērts tam veikt pilnīgu uzlādi gan rudenī, lai sagatavotu to ziemai, gan pavasarī. Šī ir lieta, kuru arī mēs paši, Auto Starts darbinieki, veicam saviem auto divas reiz gadā.