AKUMULATORU UZGLABĀŠANA ĀRPUS SEZONAS

on
Categories: Jaunumi

Mēs saņemam daudz jautājumu par to, kā pareizi ieziemot un uzglabāt akumulatorus. Tāpēc šajā rakstā nolēmām dalīties padomos ar to, kā būtu pareizi akumulatoru sagatavot ziemai un to uzglabāt.

Notīriet un saglabājiet to tīru
Netīrumi un korozija var palielināt akumulatora pašizlādes ātrumu. Ir svarīgi rūpīgi notīrīt akumulatora korpusu un klemmes, pirms tam kaut ko vispār pievienojat, kā arī to vajag saglabāt tīru visā akumulatora dzīves ciklā. Kamēr akumulators ir pienācīgi notīrīts pirms tā uzglabāšanas, pašā uzglabāšanas periodā vajadzētu pietikt ar sausu lupatiņu, lai ik pa laikam notīrītu putekļus.

Akumulatora uzlāde pirms noglabāšanas
Akumulatora ilgāka uzglabāšana bez uzlādes ir viena no sliktākajām lietām, ko varat nodarīt savam akumulatoram. Visiem akumulatoriem ir dabisks pašizlādes ātrums, tāpēc svarīgi to pirms noglabāšanas pilnībā uzlādēt. Pretējā gadījumā pastāv iespēja atgriezties pie pilnīgi izlādēta akumulatora, kuru nevarēs tik vienkārši vairs atjaunot.

Pārliecinieties, ka akumulators ir pilnībā atvienots
Ja jūs neplānojat pilnībā izņemt akumulatoru no aprīkojuma, kuram tas ir pievienots, jums jāpārliecinās, vai akumulators ir atvienots no visiem savienojumiem. Ir svarīgi, lai nekas, kas varētu izraisīt akumulatora izlādi, nepieskartos tā klemmēm.

Plānojiet ārpus sezonas lādēšanu
Neatkarīgi no tā, vai izmantosiet viedo lādētāju, vai vienkārši pievienosiet standarta lādētāju ik pa laikam, kamēr akumulators atrodas noglabāšanā, ir svarīgi pārliecināties, vai jums ir atbilstošais lādētājs (par to varat pārliecināties mūsu blogā: kā izvēlēties piemērotāko automašīnas akumulatora lādētāju) un vai tas ir labā darba kārtībā. Akumulators, kas visa sava mūža cikla garumā ir bijis regulāri uzlādēts, kalpos ilgāk un darbosies maksimālo sava mūža ilgumu.

Uzraugiet vidi, kurā uzglabājat akumulatoru
Visdrošāk akumulatoru ir glabāt paceltu virs zemes un temperatūras kontrolētā vidē. Mitrums un lielas temperatūras svārstības palielina akumulatoru pašizlādes ātrumu. Vislabāk to uzglabāt vietā, kur temperatūra nav zemāka par 0oC un nav augstāka par 27oC.

Neaizmirstiet par noglabāto akumulatoru
Akumulators nav prece, kuru var nolikt uz ziemu un aizmirst. Tie ir jāpārbauda un jāuztur visu laiku, kamēr tie atrodas glabāšanā.
Svina skābes akumulatorus, kas tiek pienācīgi uzturēti, var uzglabāt līdz diviem gadiem. Pievērsiet uzmanību uzlādes līmeņiem. Dažiem lādētājiem ir automātiska izslēgšanās opcija, bet dažiem tās nav. Pārliecinieties, vai lādētājs uztur akumulatoru tādā uzlādes diapazonā, kā norādījis ražotājs. Paturiet prātā, ka, lai gan augstāks lādēšanas spriegums akumulatoru var uzlādēt ātrāk, tas daudz vairāk kaitē jūsu akumulatoram, tāpēc uzglabāšanas posmā ir ieteicams lietot mazāka sprieguma lādētāju.

Šīs ir elementāras lietas, ko atliek iegaumēt, lai nodrošinātu, ka akumulators arī pēc uzglabāšanas darbotos tik pat labi, kā dienā, kad to iegādājāties! Auto Starts vienmēr gatavs sniegt padomus un palīdzēs Jums izvēlēties vispiemērotāko lādētāju jūsu akumulatora uzglabāšanas apstākļiem, kā arī sniegs atbilstošas norādes.