KĀ IZVĒLĒTIES PIEMĒROTĀKO AKUMULATORA LĀDĒTĀJU?

on
Categories: Jaunumi

Akumulatoru lādētāju klāsts ir pietiekami liels, lai apjuktu, tieši tādēļ ir speciālisti, kas labprāt ieteiks pašu labāko. Auto Starts izvēlas kvalitatīvus akumulatora lādētājus, kas tiek pārskatīti, pārbaudīti un atlasīti, pamatojoties uz funkciju, uzticamību un izturību.
Viss, kas tev jāzina pirms akumulatora lādētāja iegādes, lai speciālists pēc sniegtā info palīdzētu atrast tieši tavas mašīnas akumulatoram piemērotāko lādētāju:

1. Akumulatora pielietojums un tips

 • Automašīnas akumulatori
  Mūsdienās autoražotāji izmanto dažādu veidu akumulatorus – standarta tipa svina-skābes akumulatorus vai jaunākās paaudzes AGM/VRLA un EFB tipa akumulatorus. Lai noskaidroto, vai uz auto ir uzstādīts AGM vai EFB tipa akumulators, meklējiet uz tā attiecīgo burtu kombināciju. Lai arī lielākā daļa auto ir aprīkoti ar standarta tipa akumulatoriem, mūsdienīgāki auto ar bagātīgāku elektroaprīkojumu vai automātiskajām START&STOP sistēmām biežāk izmantos AGM vai EFB tipa akumulatorus. Automašīnu akumulatorus sastapsiet ar ietilpībām no 30Ah līdz pat 110Ah.
 • Komerctransporta un traktortehnikas akumulatori
  Šie akumulatori pēc tipiem būtiski neatšķirsies no automašīnu akumulatoriem, taču tie gandrīz vienmēr būs ar krietni lielāku ietilpību – līdz pat 240Ah.
 • Motocikla akumulatori
  Motociklu akumulatoru gadījumā papildu standarta tipa svina-skābes akumulatoriem un AGM/VRLA tipa akumulatoriem tiek izmantoti arī GEL un litija fosfāta akumulatori. Motociklu akumulatori vienmēr būs ar nelielu ietilpību līdz 30Ah.
 • Dziļās izlādes akumulatori
  Arī dziļās izlādes akumulatori (līdzīgi kā motociklu akumulatori) tiek veidoti, izmantojot visas iespējamās tehnoloģijas, taču šiem akumulatoriem varēsiet sastapt arī uzlādes ierīces ar īpaši izstrādātiem lādēšanas parametriem. Dziļās izlādes akumulatori ir unikāli ar to, ka tie tiek veidoti ar ietilpībām, kas var vairākas reizes pārsniegt auto transportos izmantojamo akumulatoru ietilpības.

2. Akumulatora spriegums voltos (V) un ietilpība ampērstundās (Ah)

Izvēloties akumulatoru lādētāju, tik pat svarīgi kā akumulatora tips un pielietojums ir arī spriegums voltos (V) un ietilpība ampērstundās (Ah). Abus šos parametrus varēsiet nolasīt no informācijas, kas atrodas uz akumulatora. Mūsdienās gandrīz vienmēr sastapsiet tikai 12V akumulatorus, kur kā izņēmumi būs dziļās izlādes akumulatori ar 2V, 6V vai 12V akumulatoriem. Izņēmums būs arī retro tehnika, kur biežāk tiek izmantoti 6V akumulatori. Ja arī uz akumulatora nav vairs salasāmi tā parametri, vienmēr pastāv iespēja iesūtīt attēlus ar akumulatoru uz mūsu e-pastu (autostarts@autostarts.lv) vai WhatsApp (+371 29 130 257) un mēs noteikti spēsim atpazīt tā parametrus.

3. Vēlamais rezultāts un ladēšanas apstākļi

Dažiem ir nepieciešams lādētājs, lai ārpus sezonas laikā tiktu uzlādēts motocikla, retro automašīnas vai laivas akumulators. Šajos gadījumos vienkāršs mazjaudīgs automātiskais lādētājs darbosies labi. Citiem ir nepieciešams ātrs un jaudīgs lādētājs, lai ātri atjaunotu elektromotora akumulatoru vai ratiņkrēsla akumulatora komplektu utml. Veikalā atradīsiet gan iekštelpās izmantojamus lādētājus, gan ārpus telpām izmantojamus lādētājus, kuri būs ar augstākām IP aizsardzības klasēm un plašāku darbības temperatūru diapazonu. Tātad ir jāizprot mērķis un apstākļi, kādos vēlaties akumulatora lādētāju izmantot.

Apskati Auto Starts akumulatoru lādētāju piedāvājumu.